Vaša správa bola úspešne odoslaná
Späť

Dôležitá informácia

Na daný dopyt odpovedáme iba emailom

Rezervácia je platná až po našom potvrdení emailom a po dohodnutí úhrady za pobyt.

Ak nemáte čas čakať, urobte si rezerváciu cez náš rezervačný systém a zaplatte pobyt kartou.

chodnik-korunami-stromov

Čarovné miesto

Chodník korunami stromov

Unikátny chodník v korunách stromov ponúkajúci pohľad na les a okolie z inej perspektívy. Chodník ja zakončený špirálovitou vyhliadkovou vežou s panoramatickou terasou a najdlhším suchým toboganom na Slovensku.

Magické miesto

Belianská Jaskyňa

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Hoci záujem o prírodné pozoruhodnosti jaskyne pretrváva už 125 rokov, zákonitosti jej vytvárania sa doteraz úplne neobjasnili.

belianska-jaskyna
muzeum-zdiarsky-dom

Magické miesto

Ždiarsky dom

V Múzeu Ždiarsky dom, ktoré je dominantou celej dediny, sa dozviete, ako ľudia niekedy v oblasti Belianskych Tatier žili. Budete si tu môcť vyskúšať napríklad ich typické kroje či sa zúčastniť tej pravej ľudovej ždiarskej svadby. Nachádza sa tu aj tradičná reštaurácia, kde budete mať možnosť ochutnať miestne špeciality.

Magické miesto

Belianske Tatry

Belianske Tatry tvorí súvislý 14km dlhý vápencový hrebeň. Majú odlišný geologický podklad (vápence a dolomity) ako Vysoké Tatry a tým aj odlišný celkový vzhľad a tvar. V Belianskych Tatrách sú vyvinuté krasové útvary – jaskyne, priepasti, tiesňavy. Široké sedlo (1825m) rozdeľuje Belianske Tatry na dve časti. Pre západnú časť sú typické výrazné vrcholy Muráň (1889m), Havran (2151m) a Ždiarska vidla (2141m). Východná časť je charakteristická mierne zvlneným hrebeňom s najvyšším vrchom Hlúpy (2061m).

354_beliansketatry
EnglishHungarianPolishSlovak